Online ALES Kursu

Online Ales, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı eğitimlerimize talep günden güne artış göstermekte. Aslında bunun sebebi de günden güne konfor alanına duyulan ihtiyacın artmasından dolayı diyebiliriz.

Online Ales kursu tercih edilmesinin sebebi belirtildiği gibi konfor alanınızdan uzaklaşmak istemediğinizden olabilir. Online Ales kursu ile istediğiniz yerden, istediğiniz şekilde faydalanabilir ve faydalanmakla kalmayıp ek olarak ders saatleri dışında istediğiniz an ders notlarına ulaşabilirsiniz. Böylelikle kabaca oturduğunuz yerden her bilgiye ulaşmanız mümkün olacaktır.

Bilindiği üzere Ales’e başvuru yapabilmek için 4 yıllık bir lisans bölümünden mezun ya da son sınıf öğrencisi olma şartı vardır.Ales’te geçerli puan söz konusu olduğunda ise minimum 55 puan denilebilir. 55 puan ile tezli yüksek lisansa, 80 puan ile doktoraya başvurulabilir. Tabi ki sadece minimum55puan ile başvuruya hak kazanıldığını da unutmamak gerek. Dolayısıyla “Ales’te iyi olmak için kaç puan almalıyım?“sorusu tamamen Ales puanınızı hangi alanda ve hangi kurumda kullanacağınıza göre farklılık gösterecektir.

Ayrıca bilindiği üzere Ales puanı ile başvuru yapılacak kurumlarda değerlendirme esnasında Ales puanı ile beraber diploma notu ve mülakatlar da göz önünde bulundurulacağından dolayı ne kadar yüksek puana sahip olunursa o kadar avantajlı bir durum olacaktır.

Uzaktan eğitim ile katılım sağlayabileceğiniz Online Ales Kursu size tercih ettiğiniz alanda çok faydalı olacaktır. Uzaktan olması sebebiyle ulaşım gibi bir durum söz konusu olmadığı için zaman tasarrufuyla da eğitimleriniz daha verimli bir hal alacak.

Online eğitimlerin yanı sıra önceki Akademik Personel Sınavı (Ales)’nda çıkan sorular ve çözümleriyle pekiştirmeler yapılır ve sınava daha hazır hissetmeniz sağlanır. Ayrıca daha önceki derslerde eksik kalınan konularda sayısal, sözel alan fark etmeksizin ek dersler ile eksiklerinizi tamamlamanız oldukça mümkün.

Uzaktan eğitim sürecinde verimliliği arttırmak adına çalışma alanınızı özelleştirmeye özen göstermeli, dikkatinizi dağıtabilecek nesneleri masanızdan ayırmalı ve ders çalışmaya uygun bir hale getirmelisiniz.

Sizler de Online ALES Kursu tercih ederek uzman eğitmen kadromuzla akademik hayatınızı bir üst seviyeye taşıyabilir, geleceğinizi ve kariyerinizi planlayabilirsiniz.

 

Add a Comment

Your email address will not be published.

Görüşmeye Başla
Size yardımcı olmak için buradayım.
Merhaba, Online kurslarla ilgili merak ettiğiniz konularda sizlere yardımcı olmak için buradayım. Hemen görüşmeyi başlatabilirsiniz. Tasarı Online Eğitim